Ugrás a fő tartalomra

Olvasás 7 hete - 4. hét - Itt a reklám helye :)

Személy szerint a szépirodalom mellett foglalnék állást, mert ez is lehet ugyan olyan szórakoztató, mint egy kortárs vörös pöttyös könyv. Például Jane Austen, Mihail Bulgakov, Rejtő Jenő vagy Karinthy Frigyes kötetek. Sajnos sokan csak az iskolában találkoznak a szépirodalmi művekkel (ha találkoznak, mert lusták elolvasni a kötelező olvasmányokat), mik talán valami értéket is közvetítenének a diákok felé az egyre elfajult világ közepette. Végül is az írók egyik fő célja a társadalom visszaterelése a saját medrébe.
Ezek a kötetek nyelvünk művelését is szolgálják, nagyobb szókincsre, tudásra tehetünk szert általuk. Érdekes, hogy a 200 éves Jókai regényeket már nem értik meg a fiatalok, pedig 3-4 nemzedékkel korábban írták. Sajnos már fordítani, át kell dolgozni a nyelvünkre. Mily szégyen ez ránk nézve.
A szépirodalmi művekből gazdagíthatjuk a történelmi ismereteinket is. Elképzelhetjük, hogy milyen a csatasor elején egy elöltöltős puskával harcolni. Vagy akár beleélhetjük magunkat egy SS-tiszt lelki világába. (Mesterségem a halál).


Az előző heti témáknál volt egy olyan kérdés, hogy gyűjtünk-e sorozatokat. Most ehhez hozzászólnék :)
Nagy kedvencem a "Világirodalom remekei" könyvsorozat. Nem tudom, hogy újra kiadták-e a sorozatot, de ha nem, nézzünk el antikváriumokba, mert potom áron gazdái lehetünk egy értékes gyűjteménynek.
Néhány kötetcím:
Mihahil Bulgakov - Mester és Margaríta
Robert Merle - Mesterségem a halál
Alexandre Dumas - A három testőr
Stendhal: Vörös és fekete




Valószínűleg az idetévedők ismerik a moly.hu-t, de ha nem, és imádsz olvasni, akkor érdemes böngészned az oldalon, mert rengeteg hasznos dologgal találkozhatsz. Számon tarthatod az otthoni könyvtáradat. Könyves emberekkel ismerkedhetsz. Könyvajánlókat olvashatsz, írhatsz. Vagy akár mókás, szórakoztató könyves eseményekről, hírekről is értesülhetsz. Ráadásul az oldal egyre jobban fejlődik a felhasználók igényei, tanácsai szerint.
Legyél egy nagyszerű közösség része!


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Herz szalámi receptek

Azt hiszem, szalámival el vagyunk látva a közeljövőben. A trnd projektnek hála 10 csomag Herz Classic szalámit és egy rúd 400g-os szalámit kaptam tesztelésre. A nagy részét már szétosztottam a kollégáim között, hadd egyenek ők is egy jót. Remélem, jövőhéten jobb idő lesz, mint a mai nap (bőrig áztam a munkába menet), mert piknikeznénk egy nagyot a Labor Café-val. Nincs kellemesebb egy jó társaságban falatozni. Külön örültem, hogy a csomaghoz 1-2 receptet is mellékeltek. Az alábbi fel is keltette a figyelmemet: Herz Burger 35g Herz téliszalámi 1 db csemege uborka (5-8 cm) 1 ev. majonéz 30g vörös cheddar sajt ízlés szerint galambsaláta 1 tk. szezámolaj 1 ek. sajtszósz (kéz vagy házi) 1 db magos pogácsa A szalámi szeleteket felcsíkozzuk. Az uborkát felvágjuk juliennre (kis kockák), majd összekeverjük a szezámolajjal és a szalámi csíkokkal. Lereszeljük a cheddar sajtot, felmelegítjük a sajtszószt. Majd összeállítjuk a burgert. A félbevágott magos pogács

Játék az egész, vagy sem?!

Még jóval a gyermekvállalás előtt állok, de mint "nagy" játékos, már kialakult bennem egy kép a "gyerekek vs. konzol" témával kapcsolatban. Ez alatt nem csak a számítógépes játékokat értem, hanem például a televeziós finomságokat is. Tele van bugyuta sorozatokkal és mesékkel, melyet porontyunk tátott szájjal figyel. A tudósok kimutatták, hogy egy fejlődő agy számára káros az állandósult üresjárat. Ezt előidézheti pár óra internetezés, játék a Battlefield-del (lövöldözős katonai játék - reflexivitást fejleszti, de hogy mennyi 2x2, arra biztos nem ad választ) vagy pár óra Való Világ show, miközben nem használjuk agyunkat. Mi történik miközben félresöpörjük a gondolatokat? Nem mélyülnek tovább az agy fehérállományának barázdái, nem képződnek új pályák. A fehérállományban találhatóak a velőshüvellyel körülvett axonok (együttese az idegrost) melyek vezetik az ingerületet.  Ezáltal jelentős szerepe van az agyunk információfeldolgozásának sebességében. Korai gyer

Gerald Durrell - Madarak, vadak, rokonok

Mikor kezembe vettem a kötetet, fogalmam sem volt, hogy mibe csöppenek bele. Az íróról még nem is hallottam (elég szégyenletes, Miskolcon még mellszobra is van).  Így kétes érzésekkel kezdtem bele az olvasásba, teljesen fölöslegesen. Már az első pár oldalban lekötött, magához láncolt a kalandregény. De hát ki ne szeretne bele egy olyan műbe, ami a mesés Korfu szigetén játszódik!? Szerintem Gerald Durrell bácsi is így volt ezzel. A történettel nem sokat foglalkozott, saját gyerekkorát vetette papírra öniróniával és önfeledt humorral. Mindemellett nem rejtette véka alá világmegváltó gyermeki gondolatait. " Theodore felhorkantott nevettében.  – Csakhogy a csigák nem ülnek ám a tojásaikon – magyarázta. – Elássák őket a nedves földbe, és ott hagyják.  – A legjobb módja a családi életnek – mondta a mama váratlanul, de mélységes meggyőződéssel. – Bárcsak én is eláshatnálak benneteket a nedves földbe, és ott hagyhatnálak." " Meg fogja látni, hogy a nősténynek komplex szer